CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz “Cumhuriyeti İlelebet Yaşatacağız“


CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz “Cumhuriyeti İlelebet Yaşatacağız“

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Cumhuriyet Konseri’ne katıldı

Cumhuriyet adına düzenlenen konserin, Samsun için oldukça önemli olduğunu söyleyen Tufan Akcagöz, “ Samsun Devlet Opera Ve Balesi’nin bu etkinliği de takdire şayan. Kurum müdürümüze ve bu etkinliğe katkı veren tüm hemşehrilerimize sonsuz teşekkürler ediyorum. Devlet Opera ve Balesi, Atatürk’ün bize armağanıdır. Aradan geçen bunca zamana rağmen ağırlığını koruması ve etkinliklerini sürdürmesi, atılan temelin sağlam olması nedeniyledir. Bu akşam burada, çok değerli bir müzisyeni dinledik. Cumhuriyet bayramı coşkumuza destek oldular, kendilerine teşekkür ediyorum. “ dedi.

Samsun’da Cumhuriyet bayramı coşkusunun her zamankinden daha çok hissedildiğini söyleyen Tufan Akcagöz, “ Cumhuriyetimizin 94. yılı herkese kutlu olsun. Devletimizi korumak ve Cumhuriyetimizi yaşatmak zorundayız. Ama Cumhuriyetin içi boşaltılırsa hiç bir anlam taşımaz, bunu da bilmemiz gerekir. Cumhuriyet İran’da da var. Önemli olan, demokratik ve laik Cumhuriyet’i yaşatmaktır. Bize düşen görev, Atatürk’ün bize emanet olarak bıraktığı laik Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyabilmektir. Millet olarak var olabildiysek, cumhuriyet sayesindedir. Zor koşullardan geçiyoruz. Kimileri demokrasiye tasallut ediyor, darbe yapmaya kalkıyor; birileri zaten demokrat değil. Ancak bu zor koşulları aşacak olan, yine milletin kendisidir. Biz inanırsak, kendimize güvenirsek bu zorlu dönemi mutlaka aşacağız. Cumhuriyetimizin 94. yılını kutluyor, milletimize esenlikler diliyorum.” diye konuştu.