Canik Kadın Basketbol Takımının Yeni Sponsoru AmericanLIFE


Canik Kadın Basketbol Takımının Yeni Sponsoru AmericanLIFE

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde Samsun’u temsil eden Samsun Canik Kadın Basketbol Takımının yeni sponsoru AmericanLIFE Samsun oldu.

 Samsun’un ve Karadeniz Bölgesinin basketboldaki tek süper lig markası “Samsun Canik Basket” takımının destek çağrısına ikinci cevap Samsun’da faaliyet gösteren “AmericanLIFE” den geldi.

Samsun Canik Basket takımı ile AmericanLIFE arasında basın mensuplarının da katılımıyla Atakum şubesinde imza töreni gerçekleştirildi.

Başkan Zafer Şimşek teşekkür etti

AmericanLIFE kurucu ortağı Sedat Uygun’a teşekkürlerini ileten Başkan Zafer Şimşek, takımın formasında isminin yer alacağı kurumun kendilerine büyük katkısı olacağına değindi . Kulübün, kadınlar basketbol süper ligindeki  tek ilçe takımı olduğunun altını çizdi. Basın ve iş insanlarının desteğini beklediğini belirterek sözü Sedat Uygun’a verdi

Sadece maddi değil manevi destek de olacağız

Basın mensuplarına teşekkür ile sözlerine başlayan AmericanLIFE kurucu ortağı Sedat Uygun ‘’Kurumumuz öğrencileri ile maçlara gideceğiz, Kayseri, İzmit, Çankaya ya da İstanbul takımları ile oynanacak deplasmanlarda da orada bulunan AmericanLIFE ailesi olarak maçlarda hazır olacağız.  Maddi destek değil manevi destek de olacağız‘’ dedi.

Samsunspor da, Yabpa da, Canik de bizim takımımız

 ‘’ Sporla ilgilenenler bilir ki, bir ligden düşmesi kolay fakat orada kalması hele ki düştüğünüzde çıkması zordur. Kulübümüz Samsun Canik kadın basketbol takımımız, süper ligde bunu bu zamana kadar kendi imkânları ile başarmıştır. Zamanında birilerinin dediği yanlış kelimeler yüzünden tüm Canik camiasına negatifi yüklemek haksızlıktır. Samsunspor bizim sevdamız. Yabpa Kadın futbol takımımızla da gurur duyuyoruz. Kadıköyden, Türktelekomspor’a amatör takımlarımızda da dâhil ayırt etmeden hepsinin başarısıyla nasıl gurur duyuyorsak aynı şekilde sahip çıkmalıyız. Buradan iş insanı arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Canik Basketbol takımı Süper Ligdeki tek takımımız ve biz sahip çıkmalıyız‘’ dedi.