Çanakkale Zaferi Kardeşliğin Eseridir


Çanakkale Zaferi Kardeşliğin Eseridir

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101 inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın,  “Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından olan Çanakkale zaferi, kardeşliğimizin en önemli tarihi olayıdır”  dedi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, mesajında şu görüşlere yer verdi:

KARDEŞLİĞİMİZE HER ZAMANKİNDEN ÇOK DAHA SAHİP ÇIKALIM

18 Mart 1915 tarihinde zaferle sonuçlanan Çanakkale Deniz Savaşları, daha sonra gerçekleşen Kara Savaşları’nın da başarıya ulaşmasında çok önemli bir faktördür.  Çanakkale Savaşları, bizim en ağır şartlar altında dahi asla yenilgiyi kabul etmeyeceğimizin, bağımsızlık dışında başka bir alternatifimizin olmadığının dünyaya açık ilanıdır.

Millet olarak her zor zamanda bir araya gelmeyi, kenetlenmeyi nasıl başardığımızı, vatan söz konusu olduğunda kimsenin canını dahi düşünmediğini herkes çok iyi bilmektedir. Bugün bu birlik ve beraberliğe daha da fazla ihtiyaç duymaktayız. Ülke olarak bugün ulaştığımız noktayı en başta, vatan için canlarını feda etmekten çekinmeyen, vatan sevgisinin ne olduğunu, bağımsızlığın, özgürlüğün ne kadar yüce değerler içerdiğini gelecek nesillere gösteren kardeşliğin en güzel örneğini bu birlik ve beraberlik ruhuyla veren kahraman şehitlerimize borçluyuz. Bugünde ülke olarak 1915 ruhuna en çok ihtiyacımız olduğu günleri yaşıyoruz. Çünkü ülke olarak içerisinde bulunduğumuz terör belasından bizi yine inançlarımız ve kardeşliğimiz kurtaracaktır.  

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu adına bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale şehitlerimizi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha minnetle ve rahmetle anarken kardeşliğimize mutlaka her zamankinden daha çok sahip çıkılmalıdır.