Çambaşı Kar Festivali, 31 Ocak Pazar Günü


Çambaşı Kar Festivali, 31 Ocak Pazar Günü

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çambaşı Kar Festivali, 31 Ocak 2016 Pazar günü yapılacak.

Ordu’nun gözde turizm merkezlerinden biri olan Çambaşı Yaylası’nda “4 Mevsim Çambaşı” sloganıyla düzenlenen Çambaşı Kar Festivali’nin bu yıl 11.si gerçekleştiriliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Kabadüz Belediyesi’nin birlikte organize ettiği 11. Çambaşı Kar Festivali’nde birbirinden renkli görüntülere sahne olacak birçok etkinlik düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında, vatandaşların büyük bir ilgiyle izlediği off-road yarışları yapılacak. Bir tarafta yöre insanının el emeği göz nuru el sanatları sergilenirken diğer tarafta soğuğa meydan okuyan güreşçiler kar üzerinde güreş tutacak. Amatör kızak yarışlarının ve kayak yarışlarının da yapılacağı festivale katılan vatandaşlar, yöresel sanatçılar ve Tuğrul Şan Konseri ile coşacaklar. Ayrıca festival alanında açılacak standlarda vatandaşlara pancar çorbası, patates haşlama ve turşu ikramı yapılacak.

Festivali organize eden yetkililer, 31 Ocak Pazar günü şenliğe katılacak vatandaşları mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak araçlarında kar lastiği, zincir, çekme halatı bulundurmaları ve kişisel tedbirlerini almaları konusunda uyardılar.