Büyükşehirden Tenise Dev Yatırım


Büyükşehirden Tenise Dev Yatırım

Sporun her dalına destek ve yatırımlarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, son yıllarda tenis sporunda önemli bir aşama kaydeden Ordu’ya yeni tenis kortları kazandırıyor. Büyükşehir Belediyesince kısa bir süre önce ihalesi gerçekleştirilen yeni tenis kortlarında inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

YENİ TESİSLER, SPORCU FABRİKASI OLACAK

Her ilçede spor tesisleri için önemli çalışmalar yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi, yeni projelere de hayat kazandırmayı sürdürüyor. Son yıllarda tenis spor dalında önemli bir gelişme kaydeden ve yarışmalarda adından sıkça söz ettirmeye başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin dev yatırımıyla büyük başarılara imza atabilecek sporcuların yetiştirilmesi için kısa süre içerisinde önemli bir tesise sahip olacak.

19 ilçede semt sahalarından fitness aletlerine kadar vatandaşın birçok sportif etkinliği yapabileceği alanlar oluşturan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde inşa edilecek tenis kortları ve sosyal tesis projesinin çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

PROJEDE TOPLAM 6 YENİ KORT VE SOSYAL TESİSLER VAR

Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan ve 28 bin m2’lik alan üzerinde hayata geçirilecek olan proje kapsamında; 2 adet açık toprak tenis kortu, 2 adet kapalı akrilik tenis kortu, 2 adet açık akrilik tenis kortu, otopark alanı, açık fitness alanı, çocuk oyun alanı, sosyal tesisler, dinlenme alanları, yeşil alanlar ve spor kampüsü bulunuyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi geride kalan süre içerisinde projenin % 40’ını tamamlarken, harcanacak tutarın ise toplam 4 milyon 190 bin lira olduğu açıklandı.