Bayramlarımız, Mutlulukların Paylaşıldığı Müstesna Günlerdir


Bayramlarımız, Mutlulukların Paylaşıldığı Müstesna Günlerdir

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Kaymak mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve huzurlu yaşamın tesisine vesile olan müstesna günlerdir.

Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret etmek, maddi ve manevi yardımlarda bulunmak, çocuklarımızı sevindirmek manevi duygularımızı güçlendirecektir.

Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygularla tüm Samsunlu hemşehrilerimin Ramazan bayramını kutluyor, bayramın ülkemize,  milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."