Basketbol Süper Ligi'nde Şampiyon Anadolu Efes


Basketbol Süper Ligi'nde Şampiyon Anadolu Efes

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisinin yedinci ve son maçında konuk ettiği Fenerbahçe Beko'yu 89-74’lük skorla mağlup eden Anadolu Efes, seride durumu 4-3 yaparak, 2018-2019 sezonu şampiyonu oldu.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes’e madalyalarını TBF Asbaşkanı Dr. Yılmaz Argüden ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar sundu. Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Anadolu Efes’e şampiyonluk kupasını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak takdim etti.

Final oynama başarısı gösteren Fenerbahçe Beko’ya ikincilik madalyaları ve şiltini TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Mecit Mert Çetinyaka ve Emre Uğurlu verdi. Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde “En Değerli Oyuncu” seçilen Anadolu Efes oyuncusu Shane Larkin’e ödülünü TBF Yönetim Kurulu Üyesi Ülkan Delikan sundu.

Salon:Sinan Erdem
Hakemler: Emin Moğulkoç, Zafer Yılmaz, Kaan Büyükçil
Anadolu Efes: Micic 20, Larkin 38, Simon 9, Moerman 8, Dunston 4, Buğrahan Tuncer, Doğuş Balbay, Sertaç Şanlı 10
Fenerbahçe Beko: Sloukas 21, Ali Muhammed 5, Melih Mahmutoğlu 3, Kalinic 19, Melli 10, Ahmet Düverioğlu 2, Guduric 11, Datome 3, Sinan Güler
1. Çeyrek: 21-23
Devre: 44-37
3. Çeyrek: 69-58

Kaynak: tbf.org.tr