Başkan Yılmaz: "İşimiz Gücümüz Samsun"


Başkan Yılmaz: "İşimiz Gücümüz Samsun"

Yılmaz OSB'de incelemelerde bulundu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren ve Samsun ekonomisine büyük katkılar sağlayan firmaları ziyaret etti. 

Kuruluşu 1920'li yıllara dayanan Seral Ev & Otel Tekstili Üretimi Fabrikası ve SAMPA Otomotiv Sanayi Tesislerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz firma yetkililerinden fabrikaların işleyişi hakkında bilgi aldı. 

EKONOMİYİ KALKINDIRAN HERKESE MİNNETTARIM

Samsun'u ticari, turistik, ekonomik alanlarda üst sıralara taşımak için çalışan herkese minnettar olduğunu belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Bugün ziyaret ettiğimiz iki firmamız Samsun'umuzun kalkınması için elini taşın altına koymuş, yüzlerce kişiye istihdam sağlamıştır. Samsun'umuzun ekonomik istikrarını sürdürmek, yükseltmek için çaba gösteren herkesin önündeki engelleri kaldıracağız. Organize Sanayi Bölgemizde bunlar gibi birçok örnek firmamız var. Önümüzdeki günlerde onları da ziyaret ederek kuruluşları hakkında bilgiler alacağız, varsa sorunlarını dinleyeceğiz" dedi. 

BİZİM İŞİMİZ GÜCÜMÜZ SAMSUN

Samsun'a katma değer sağlayacak, ekonomik gelişimi tetikleyecek projelere her zaman açık olduklarını da belirten Yılmaz, "Kent ekonomisine katkı sağlamak için bizimde büyük çabalarımız var. Bunun en yakın örneği yılbaşına kadar yapımını tamamlayacağımız Samsun Lojistik Merkezidir. Bu merkez Samsun'un hatta bölgenin büyük bir eksiğini kapatacak, ekonomiye büyük katkı sağlayacaktır. Bizim işimiz gücümüz Samsun. Samsun'umuzun gelişimi için, yavrularımıza güzel bir Samsun bırakmak için tüm birimlerimizle gece gündüz çalışıyoruz" açıklamalarında bulundu.  Başkan Yılmaz'ın OSB'de gerçekleştirdiği inceleme ziyaretlerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanvekili Turan Çakır, Genel Sekreter Coşkun Öncel, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk ve SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan da katıldı.