Başkan Yılmaz Adalet Bakanı Gül’ü Ağırladı


Başkan Yılmaz Adalet Bakanı Gül’ü Ağırladı

Bir dizi programlar dolayısıyla Samsun’a gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek belediye yatırımlarıyla ilgili bilgi aldı.

Atakum’da bir otelde gerçekleştirilen Terör Suçları Bölge Değerlendirme Toplantısı’na katıldıktan sonra kamu kurumlarını da ziyaret eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ziyaretler kapsamında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın misafiri oldu.

CUMHURİYET TARİHİNDEN BERİ SÜRE GELEN SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
Samsun’un fiziki ve coğrafi konumu hakkında bakan Abdülhamit Gül’e bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın bakanım Samsun’umuza, belediyemize hoş geldiniz. Bizleri ziyaret ederek onurlandırdığınız için teşekkür ederim. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bildiğiniz üzere 2014 Mart seçimlerinin ardından yetki ve sorumluluk alanlarımız genişledi. Biz de bu doğrultuda Samsun’un en ücralarına kadar hizmet götürmeye başladık. Geçtiğimiz sürede ilçelerimizdeki yol ağlarımızı yenileme noktasında büyük adımlar attık. Kentimizin her köşesini geliştirmek adına, kent estetiği adına, kırsal kalkınma adına birçok çalışma yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Samsun’umuzda Cumhuriyet tarihinden bu yana süregelen sorunlarla uğraştık son birkaç yıldır. Allah’a şükür şimdiye dek büyük yol kat ettik. Allah izin verirse görevimiz sonlanana kadar Samsun’umuzu daha ferah, refah seviyesi yüksek bir konuma getirmek için çaba göstereceğiz. Ben ziyaretiniz için tekrar teşekkür ederim” dedi.

Ziyaret Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e çini işlemeli bir hediye takdim etmesiyle sona erdi.