Başkan Demirtaş İlkadımlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi


Başkan Demirtaş İlkadımlı Muhtarlarla Bir Araya Geldi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;’’İlçemize hizmet veren tüm muhtarlarımız benim başımın tacıdır. Bizim ortak paydamız İlkadım. İlkadım’ı hak ettiği hizmetle buluşturmaktır’’şeklinde konuştu.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla İlkadım’lı muhtarlarla buluştu. Ihlamur Kafedeki buluşmaya çok sayıda muhtar ile belediye meclis üyeleri katıldı. Muhtarların masalarını gezerek tek tek selamlaşan ve sohbet eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yaptığı konuşmada İlkadım ilçesine hizmet etmenin bir ayrıcalık olduğunu belirterek, düğünde cenazede ve hizmette mahallenin her şeyi olan muhtarların görevlerini özverili şekilde sürdürdüklerini söyledi.

‘’Muhtarlar belediyemizin çözüm ortağıdır’’

Şehirlerde de mahallelerin bütün sorularının önce muhtarlara geldiğini dile getiren Başkan Demirtaş;’’ “Muhtarlığın ne kadar zor olduğunu en yakın bilenlerdenim. Her zaman halkla iç içe olmaya özen gösteriyorum. Mahallelerdeki sorunların çözümünde muhtarlarımızın görüşlerini her zaman dikkate alırım.  Muhtarlar belediyelerimizin direk çözüm ortağıdır. Vatandaş önce muhtara sonra ilçe belediye başkanına geliyor. Eğer hedefiniz vatandaşa hizmetse muhtarlarla beraber çalışır ve hizmeti birlikte götürürsünüz ‘’şeklinde konuştu.

‘’İlçe Muhtarların muhtarlar gününü kutladı’’

Ekonomik ve sosyal kalkınmanın yerelden başladığına da dikkat çeken Başkan Demirtaş, şöyle devam etti; "Sizler, mahallelerinizdeki her bir hanenin sevincini de hüznünü de eksiğini de en iyi şekilde bilen ve belediye olarak bizlerin yapacağı hizmetlere en somut katkı ve önerileri sunacak kişilersiniz. Sizlerin vasıtasıyla İlkadım ilçe halkımıza vereceğimiz hizmetlerin hızını ve kalitesini yükseltmek istiyoruz. Mahalle ve köylerinizde yaşadığınız sıkıntıları, bizlerden beklentilerinizi iletmeniz ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmanızı önemsiyoruz. Bu vesile ile burada bulunan tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü kutluyorum’’ dedi.

‘’Muhtarlara verdiği önemden desteklerden ötürü Başkan Demirtaş’a teşekkür ettiler’’

Bizlere duyduğunuz önem ve desteklerden dolayı  mutluyuz" diyerek söz alan Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk "Böyle bir organizasyonda bizleri bir araya getirerek sorunlarımızı dinleyen İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtşa’a  şahsım ve tüm muhtar arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

‘’Yoğun katılım sağlandı’’

Toplantıya İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Atakum Muhtarlar Dernek Başkanı Zeki Topsakal,Türkiye Muhtarlar Federasyonu Kadın Kolları Başkanı ve Atakum Adatepe Mahallesi Muhtarı Havva Rendeci ,İlkadım Belediyesi Meclis Üyeleri katılım sağladı.