Bafra Belediyesi Samsun Tarım Fuarı’nda Yerini Aldı


Bafra Belediyesi Samsun Tarım Fuarı’nda Yerini Aldı

Bafra Belediyesi,  TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Samsun 5.Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda dikkat çekici bir stantla yerini aldı.

Sektörün Temsilcilerini bir araya getirecek fuara, Bafra Kaymakamlığı, Bafra Belediye Başkanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ziraat Odası, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve Sebze Üreticileri Birliği birlikte katılıyor.

Bafra tarımını temsilen ürünlerinin sergilendiği standa açılış günü olmasına rağmen ilgi yine üst düzeydeydi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kaymakam Cevdet Ertükmen ve Belediye Başkanı Hamit Kılıç Bafra standında ilçeyle özdeşleşmiş meşhur lezzetlerden biri olan keşkek kazanını karıştırarak ikramda bulundular.

Geçen yıl yurt içinden ve yurt dışından 50 bini aşkın ziyaretçiyi ağırlayan TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı, modern tarım ve hayvancılığın ihtiyaç duyduğu her türlü donanım ve teknolojilerin ziyaretçilere topluca tanıtılmasını hedefliyor.

Başta Samsun olmak üzere, ülkenin dört bir yanından gelecek olan ziyaretçiler; sektördeki son gelişmeleri ve teknolojileri inceleme imkânı bulurken yeni iş bağlantılarına da imza atıyor. Yükselen bir grafik gösteren Fuarda; bu sene TÜYAP'ın yurt dışı ofisleri, Ticaret Bakanlığı Koordinatörlüğü ve Karadeniz İhracatçı Birlikleri organizatörlüğünde yapılan etkili tanıtımlar ile Romanya, Cezayir, Irak, Sudan, Lübnan, Uganda ve Bulgaristan'dan yabancı alım heyetleri ağırlanacak. Yabancı ziyaretçiler ile katılımcı firmalara görüşme ortamı hazırlanarak önemli ticari anlaşmaların alt yapısı oluşturuluyor. Yurt dışı alım heyetleri ile yapılan görüşmeler sayesinde katılımcı firmaların yurt dışına açılmaları hedefleniyor.