Ayvacık Belediyesi ve OMÜ İşbirliği İle Sokak Hayvanlarına Kulübe ve Mama


Ayvacık Belediyesi ve OMÜ İşbirliği İle Sokak Hayvanlarına Kulübe ve Mama

Samsun'un Ayvacık ilçesinde Hasan Uğurlu barajı üzerinde saat 13.30'da bir araya gelen öğrenciler ve belediye görevlileri sokak hayvanları için seferber oldular. Sev paylaş projesi olan bu etkinlikte öğrenciler ve belediye görevlileri ellerine birer mama ve kulübe alarak sokak hayvanlarının ulaşabileceği bölgelere yerleştirdiler. Daha sonra belediye aracıyla getirilen kediler ve köpekler bu kulübelerin yakınına bırakıldı.     

Ardından Proje kapsamında düşüncelerini  dile getiren Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı; "Sizin yaptığınız bu etkinlik şuanda küçük bir şey olarak görünebilir fakat ileride bu projenin etrafında gelişecek yeni ve güzel etkinliklerle birlikte kartopu gibi büyüyecek" sözleriyle ifade etti.
Sev paylaş projesi sorumlusu OMÜ öğrencisi Ezgi Aslan ise; "Topluma hizmet ve sosyal sorumluluk projeleri denildiğinde, insanların aklına gelen ilk şey topluma hizmet yapmaktır. Çünkü hayvanlarda bu toplumun birer parçasıdır. Etkinliğimiz sokak hayvanlarını kapsamaktadır ve bu anlamlı etkinlikte destek veren Ayvacık Belediyesine ve katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ederim" diyerek sözlerinin altını çizdi.

Örnek olacak sev paylaş projesi kapsamında emek veren öğrenciler; bu tür etkinliklerin sürekli yapılması gerektiğini ve devamlı hale gelmesi gerektiğini dile getirdiler.