AK Parti 75. İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi


AK Parti 75. İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi

AK Parti Samsun İl Başkanlığı 75. İl Danışma Meclisi Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’in konuşması şöyle:

“Sözlerime başlarken, başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum. Bu hafta Sakatlar Haftası olarak kutlanmaktadır. Tüm engelli kardeşlerimizin Sakatlar Haftasını kutluyorum. Hükümetimizin engelleri kaldırmak için yaptığı çalışmaların ne kadar önemli olduğunu da hatırlatmak isterim. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına 16 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuru ile İstanbul'dan yola çıkarak, Samsun'a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 97. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlayacağız. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı şimdiden kutluyor, hayırlar getirmesini diliyorum.

16 Nisan Anayasa Değişikliği Halk Oylamasından sonraki ilk danışma meclisi toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Teşkilatlarımızın ve seçilmişlerimizin gayretleri ve çalışmaları sonucunda bu referandumdan ‘Evet’ çıkarmayı Allah bizlere nasip etti. Bu referandumda son sözü yine Aziz Milletimiz söylemiştir. Aynı zamanda Milletimiz, bu halk oylamasında yüksek bir katılımla da demokrasi dersi vermiştir. Necip Milletimiz, ‘Vatan mevzubahisse gerisi teferruattır’ sözünü,15 Temmuzdan sonra 16 Nisanda da bir kez daha ispatlamıştır.

Bu ferasetli, basiretli, faziletli milletin bir parçası olmaktan ne kadar gurur duysak azdır. 16 Nisan’da gerçekleştirilen Referandum, %51.4’lük Evet oranıyla sonuçlanmış ve ülkemizin önünde yeni bir ufuk açılmıştır. Bu ufuk bizim, birlik ve beraberliğimize, güven ve istikrara, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacak bir ufuktur. Ayrıca vesayeti, belirsizliği, koalisyonları ve her türlü engellemeleri önümüzden kaldıracak olan bir ufuktur.

16 Nisan’da kazanan Türkiye ve Necip Milletimiz olmuştur. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu Aziz Milletten şimdiye kadar ne istediysek verdi. Şükürler olsun ki milletimizin bize güveni sonsuz. Ferasetiyle doğru kararlar vererek kendisine hizmetkârlığı ön planda tutan AK Parti’ye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a her zaman sonuna kadar destek veriyor. Oy istedik oy verdi, gerektiği zaman devletin bekası için canını bile feda etti. Biz bu millet için ne yapsak azdır.

Bizde gece gündüz demeden çalışacağız. Yılgınlığa ve yeis’e kapılmadan hizmet uğruna bu millet için her şeyi yapacağız. Milletimize sırtımızı dönmeyeceğiz, başımızı çevirmeyeceğiz, yüzümüzü asmayacağız. Milletimizle bir ve beraber olacağız. Şimdi yeni bir ufuktayız ve AK Parti’de bir seçim biter yenisinin hazırlıkları başlar. Şimdiden 2019’un hazırlıklarını yapmaya başlamalıyız.

İlk hedefimiz, haftaya bugün partimizin kurucu lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 3. Olağanüstü Kongre’de yeniden Genel Başkan yapmaktır. Bu şölene hep beraber katılacağız. Şimdiden hayırlı olsun.

Bundan sonra yeni hedefler ve stratejiler belirleyerek 2019 çalışmalarımız başlamalıdır. Özellikle iktisadi, siyasal, sosyolojik ve kültürel planlamalar yapmalıyız. Ekonomik olarak refahımızı yükseltip, gelirlerimizi eşit şekilde tabana yaymanın yollarını bulmalıyız. Gençlerimize istihdam sağlayarak, ekonomi çarkına katkı vermelerini gerçekleştirmeliyiz. Ayrıca yüksek teknolojili üretime geçmek zorundayız. Siyasal olarak yeni hedefler belirleyip, oy alamadığımız kesimlere hitap edecek yeni politikalar belirlemeli ve onların da oylarını alabilmeliyiz. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel’in konuşmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından, SKM Başkanı İhsan Kurnaz ve yardımcısı Muharrem Kayan’a, ilçe teşkilatlarına, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser ve İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe’ye 16 Nisan Halk Oylaması sürecinde gerçekleştirdikleri çalışmalardan dolayı teşekkür belgeleri verildi.