Ağaoğlu, Ampute Millilere Dairelerini Verdi


Ağaoğlu, Ampute Millilere Dairelerini Verdi

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nı kazanan Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı oyuncularına Çekmeköy Park projesinden söz verdiği dairelerin teslim töreninde konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu; “Ağaoğlu Grubu olarak biz bu tür başarılara hiçbir zaman duyarsız kalmadık. Daha önce destekledik, bugün destekliyoruz, yarın yine destekleyeceğiz. Futbolcuların evleri yokmuş. Zaten hak ediyorlar ama verdiğimiz ödül tam yerini buldu”

Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan ve Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nı kazanan Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı oyuncularına söz verdiği dairelerin teslim töreninde açıklamalarda bulunan Ali Ağaoğlu; “Bugün, burada bizi gururlandıran Ampute Futbol Milli Takımı oyuncularına ve antrenörüne dairelerini teslim etmek için buradayız. Fakat sabah Güney Doğu’dan gelen şehit haberleri ile birlikte çok üzüldük. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Ben bu şehit haberlerinin son bulmasını istiyorum. Bugün güvenle bu ülkede yaşıyorsak, Mehmetçiğin verdiği mücadele sayesindedir. Şu an da dünya bir kaos içerisinde ve biz de zor günlerden geçiyoruz. Birlik beraberliğe her şeyden daha fazla ihtiyacımız olan bir zamandayız. Şampiyon olarak bizi gururlandıran ve milli birlik ve beraberliğimizi pekiştiren Ampute Futbol Milli Takımına çok teşekkür ediyorum. Bedensel anlamda eksik olabilirsiniz, fakat bu şampiyonluk, çalışarak ve inanarak neler yapılabileceğinin en büyük kanıtıdır. Çalışmak, azmetmek insan bunu yaptığı zaman zaten başarıyı da yakalıyor” dedi.

Verdiğimiz ödül tam yerini buldu

Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı oyuncularından kaptan Osman Çakmak dışında kendisine ait evi bulunan sporcunun olmadığına değinen Ağaoğlu; “Türk milletine yaşattıkları bu gururun bir karşılığı değilse de, verdiğimiz daireler amacına hizmet eden bir ödül oldu. Bir ihtiyacı karşıladığını görmekten de çok mutlu oldum. Bugün öğrendiğim kadarıyla kaptan Osman Çakmak dışında kendine ait evi olan sporcumuz maalesef yoktu. Osman kaptan da gazi olduğu için devletin sunduğu imkândan yararlanmış ve bu şekilde bir eve sahip olmuş. Bu nedenle ödül tam yerini buldu diyebilirim” dedi.

Ali Ağaoğlu söz verdiyse yerine getirir dedik. Bugün burada dairelerimizi teslim alıyoruz

Toplantıda konuşan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı Kaptanı Osman Çakmak; “Öncelikle Ali Bey’e bizi burada ağırladığı için çok teşekkür ediyorum. Basın mensubu arkadaşların da bu başarılı ekibin yanında olması bizi çok mutlu etti. Sabah Güneydoğu’dan gelen üzücü haber ile üzüntüye boğulduk. Aziz şehitlerimizin mekânları cennet olsun. Yakınlarına Allah sabır versin. Türk milletinin başı sağ olsun. Tabi biz yılmayacağız. Ben mayında ayağımı kaybettim. Mayınlar bizi yıldıramaz. Biz yine dik duracağız. Yine mutlu olacağız. Bugün Ali Bey’in takımımıza verdiği iyi haber de bizi çok mutlu etti.  Bütün arkadaşlar ve onların aileleri başta Ali Bey olmak üzere bugüne kadar Ampute futbola destek vermiş herkese o kadar çok teşekkür ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ile geçen Çarşamba günü beraberdik. Çok güzel bir şey söyledi. Asla pes etmek yok, başarıya devam diye. Biz aynı başarıya devam edeceğiz.

Ali Bey biz şampiyon olduktan bir gün sonra beni araması ve daire vereceğini söylemesi bizi çok mutlu etti. O zaman ki çığlıklarımız ve sevincimiz farklıydı. Şu anda ki sevincimiz daha farklı. Ali Bey söz verdiyse yerine getirir dedik. Bugün burada dairelerimizi teslim alıyoruz. Ben tekrar burada Ali Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bizim camia için bir ilk oldu. İlk Avrupa şampiyonasını kazandık. Ali Bey için de bir ilk oldu. Bizi ev sahibi yaptı. Allah razı olsun diyorum” dedi.

Bu formanın benim için önemi ve anlamı çok büyük

Basın toplantısı sonrası Türkiye Ampute Milli Takım oyuncuları imzaladıkları formayı Ali Ağaoğlu’na hediye etti. Bu hediye karşısında duygulanan Ali Ağaoğlu; “Bugüne kadar ki aldığım en güzel hediye. Üzerinde imzanız bulunan ay yıldızlı milli takım formasının benim için önemi ve anlamı çok büyük” dedi. Formayı kaptan Osman Çakmak’ın elinden alan Ali Ağaoğlu milli formayı öptü.