Yeni Samsunspor 19 Mayıs Stadında Sona Yaklaşılıyor


Yeni Samsunspor 19 Mayıs Stadında Sona Yaklaşılıyor

Samsunspor, resmi sitesinden bir açıklama yayınlayarak yapımı süren stadyumla ilgili çalışmalar hakkında  bilgiler verildi. Açıklama şöyle;

‘Yapım aşamasında olan Yeni Samsunspor 19 Mayıs Stadımızda sona doğru yaklaşılırken bazı bilgileri siz değerli taraftarlarımızla paylaşmak istiyoruz:

Çim serme işleminin %98’lik kısmının bittiğini ve koltukların montaj işleminin devam ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Saha ışıklandırması, skorbordlar, saha içi seslendirme sisteminin montajının bittiği ve çalışır vaziyette, Aktif cihazların devreye alındığı; elektrik ve mekanik tesisatının çekildiği ve montajlarının devam ettiği, sahanın bakım cihazları ve çim bakım cihazlarının geldiği ve alt yapısının oluşturulduğu, çevre düzenlemesi ve cephe kaplamasının çalışmalarına devam edildiği edinmiş olduğumuz bilgiler arasında yer alıyor.

Çevre düzenlemesinin belediyeyle entegreli olarak devam edildiği, Locaların yapımının hazır olduğu Stadın cephe kaplamasına devam edildiği, ışık bandının gelmiş olup platform oluşturulduktan sonra bitimine çok az kaldığını öğrenmiş bulunmaktayız’.