Yabancılar Çarşısı'nın Isınma Ve Soğuma Sorununu Sonlandırıldı


Yabancılar Çarşısı'nın Isınma Ve Soğuma Sorununu Sonlandırıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun’un en işlek ve en çok esnafının bulunduğu çarşılardan biri olan Yabancılar Çarşısı’nın en büyük sorunu olan ‘ısınma ve soğuma’ sorununu bugün itibariyle sonlandırdı.

Aylar süren çalışma sonrasında çarşıda artık ısıtma sistemleri ve havalandırma sistemleri aktif hale geldi. Isıtma sistemlerinin faaliyete girmesinin ardından çarşı girişinde toplanan esnaflar, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etmek amaçlı basın açıklaması yaptılar.

 

“İNSANLAR BUNDAN SONRA ÇARŞIDA KISA KOLLU İLE GEZECEK”

Isıtma sistemlerinin faaliyete girmesiyle birlikte vatandaşların kışın bile çarşı içerisinde kısa kollu ile gezebileceklerini belirten Yabancılar Çarşısı Dernek Başkanı Ali Akyüz, “Isıtma sistemimiz esnafımıza ve halkımıza hayırlı olsun. Bu imkanı bize sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’a ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum. Bundan sonra halkımız montla değil kısa kollu giysilerle gezecek. Biz daha önceden çok zorlu yerlerden geldik. Çok büyük aşamalardan bu günlere kadar geldik. Bu bizim birlik ve beraberliğimizin göstergesidir. Biz böyle olduktan sonra bize herkes destek çıkar. Biz de herkesin yanında oluruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız, bu halkı ve esnafı düşünerek bu sistemleri yaptı. Bu sistemleri yapan ustalar, Türkiye’de bu sistemleri yaptıkları yerlerde böyle kaliteli ve düzenli bir çalışmayı ilk defa Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Yabancılar Çarşısı’nda gördük diyorlar. Bu da bizim için büyük bir onurdur” dedi.

 

“TİCARET YAPMAK İÇİN UCUZ MAL SATMAK YETERLİ DEĞİL”

Ticaret yapmak için gerekli standartların yerine getirilmesi gerektiğinin altını çizen Yabancılar Çarşısı Oyuncakçılar ve Kırtasiyeciler Oda Başkanı Olcay İnanç, “Günümüzde ticaret yapmak, gelen misafirleri ucuz mal satmak ve güler yüz göstermenin ticarette yeterli olmadığını biz burada gördük ve yaşadık. Günümüzde artık gelen halkımıza ve misafirlerimize rahat, konforlu ve huzurlu bir şekilde alışveriş imkanı sunulması gerektiğini anladık. Bu bağlamda burada ısıtma sistemleri devreye girdi. Çarşımıza gelen vatandaşlar bundan sonra daha sıcak bir ortamda alışverişlerini yapacaklardır. Bu rahatlığı ve konforu bize sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çektiren esnaflar, çarşıya montlarını çıkartarak girdiler.