Ünye’nin Altyapısı Elden Geçiriliyor


Ünye’nin Altyapısı Elden Geçiriliyor

OSKİ Genel Müdürlüğü, kanalizasyon hatlarında sürdürdüğü bakım, onarım ve yenileme çalışmaları ile alt yapı eksikliği bulunan bölgelere yeni kanalizasyon hatları inşa ederek iyileştirme ve yapım çalışmalarına devam ediyor.

ATIKLAR FOSSEPTİK ÇUKURLARINDA BİRİKTİRİLİYORDU

Ünye ilçesi Gölevi Mahallesi’nde bulunan ve kanalizasyon hattı bulunmadığı için fosseptik çukurlarını kullanan Turizm Otelcilik Meslek Lisesi ve Uygulama Oteli çevresinde sürdürülen çalışmalar ile artık özellikle yaz aylarında bölgede hissedilen ve hoş olmayan kokuların da önüne geçilmesi hedefleniyor.

BÖLGE HALKI DAHA SAĞLIKLI VE TEMİZ BİR ÇEVREYE KAVUŞTU

OSKİ Ünye Şube Müdürlüğüne bağlı teknik ekipler tarafından bölgede sürdürülen çalışmalarda 2 adet fosseptik çukuru devre dışı bırakılarak boru hattı döşendi. Bölgeden kanalizasyon atıkları uzaklaştırıldı ve Ünye Katı Atık Su Arıtma Tesisi’ne ulaştırıldı. Böylece bölge halkı daha sağlıklı ve temiz bir çevreye kavuşturulurken, kanalizasyon atıkları arıtılarak bu atıkların doğaya sağlıklı bir şekilde geri dönüşümü sağlandı. Yapılan çalışmalar sonucunda bölgeye 200’lük korüge boru ile 160 metre uzunluğunda yeni kanalizasyon hattı döşendi.

SORUNLAR TEK TEK ELE ALINARAK ÇÖZÜLÜYOR

OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, çalışmalarla ilgili yaptığı değerlendirmede kuruluşunun 2. yılını daha yeni dolduracak olan OSKİ’nin kısa bir süre içerisinde hem sahaya ve aboneye hem de yaşanan sorunları çözme noktasında konusuna hakim bir kurum olma başarısını gösterdiğini belirtti. Sorunları tek tek ele alarak çözdüklerini, daha sağlıklı ve temiz bir yaşam alanı oluşturmak için yoğun bir mesai harcadıklarını ifade etti.