Sinema Kampı Başvuru Sonuçları Yayımlandı


Sinema Kampı Başvuru Sonuçları Yayımlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafında düzenlenen sinema kampı başvuru sonuçları yayımlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, ülkemizin sanat ve kültürünü milli bir bilinçle icra edecek gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, sanat ve sinemaya yetenekli gençlerin erken yaşta tespiti ile imkanı olmayan gençlere fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan ‘Sinema Kampı’ başvuru sonuçları açıklandı.

Mersin-Silifke Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı’nda yapılacak Sinema Kampı’na 150 genç katılacak. 18-25 yaş aralığındaki erkekler için 5 hafta (35 gün) sürecek olan Sinema Kampında teorik ve uygulamalı dersler alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek.

Erkek adaylar için Sinema Kampı 24 Temmuz- 27 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak. Sinema Kampında, kadın adaylar için eğitim 11 Eylül - 15 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimlere ünlü tiyatro/sinema oyuncuları ve yönetmenler de katılım sağlayacak.

Sanata duyarlı ve sinemanın geleceğine katkı sağlamak isteyen gençler, profesyonel anlamda sinemayı öğrenmenin yanı sıra hem eğlenceli vakit geçirecek hem de hayatlarına yeni bir yön verecek.

Sinema Kampı’na katılmak isteyen gençler, başvurularının sonucunu http://sinemakampi.gsb.gov.tr/BasvuruSonuc/sorgu.aspx adresinden öğrenebilecek. Ayrıca kazananların listesi gsb portalı ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacak.