Samsunspor 2 Hacettepe 0


Samsunspor 2 Hacettepe 0

TFF 2’nci Lig Beyaz Grubun 14’üncü haftasında Samsunspor, kendi evinde karşılaştığı Hacettepe’yi 2 – 0 mağlup etti.

Taner Taşkın: Biz doğru yoldayız

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, takımının galip geldiği için mutlu olduğunu belirterek, maç ortalamasının 2 veya 2.2 olan takımların genelde hedefi göğüsleyeceğini ve kendilerinin de doğru yolda olduğunu söyledi.

Yılport Samsunspor kendi evinde oynadığı ve 2-0 yendikleri Hacettepe maçını değerlendiren Taner Taşkın, “Öncelikle zor bir maç olacağını tahmin ediyorduk. Genç ve yetenekli bir gruba karşı oynayacağımızı biliyorduk. Bir hafta önce de Bayrampaşa’ya 6 gol atıp moralli geldiler. Ben bu takımı 4-5 defa hem içeride hem de dışarıda izletmiştim. Bugün 5 savunma ile tamamen 11 kişi ile birlikte savunma yaparken gördüm. Bu zamana kadar genelde hücum futbolunu seven bir görüntüleri vardı ama bize karşı tamamen savunma oynayan bir takım hüviyetindeydiler. Zannediyorum ki az gol yemeye veya beraberliğe gelmişlerdi. Bizde ilk devre çok üst düzey oyun oynadık. Her yerden pozisyonlar aradık. Bugün galibiyeti çok isteyen bir takım vardı sahada” dedi.

STAT: Yeni 19 Mayıs Stadyumu

HAKEMLER: Hamit Basık, Abdullah Balıkçı, İlker Karakaş

YILPORT SAMSUNSPOR: Ahmet, Erhan Kartal, Nuri, Erkam, Canberk, Enes, Savaş (Dk. 82 Okan) Oğuz, Bahattin, Kubilay (Dk. 90 İrfan), Muhammet Beşir (Dk. 68 Erhan Şentürk)

HACETTEPE: Burak, Berat, Arda, Rahmi Can, Mustafa Hüseyin, Serdarcan, Ahmet Mert (Dk. 76 Ali Eren), Fahrettin, Muhammed Ali, Yağız Suat, Muhammet Selim Okur (Dk. 65 İlker)

GOLLER: Dk. 69 İlyas Kubilay ve Dk. 90+2 Erhan Şentürk (Yılport Samsunspor)

SARI KARTLAR: Erkam, Canberk (Yılport Samsunspor)