Samsun Yeni ve Modern Kütüphanesine Kavuşuyor


Samsun Yeni ve Modern Kütüphanesine Kavuşuyor

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi’nde incelemelerde bulunarak İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal’dan bilgi aldı.

Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi’nin şehrin kültür hayatına çok önemli bir katkı sağlayacağını söyleyen Karaaslan, 7 gün 24 saat esasına göre hizmet verecek kütüphanenin 120 bin kitap olacak şekilde düzenlendiğini ifade etti.

Karaaslan, eski kütüphanenin yerinde yeni bir mimari dille tasarlanan kütüphanenin erişilebilir olduğunu aktardı.

Gazi İl Halk Kütüphanesi’nin yeni yılın ilk ayında hizmete alınmasının öngörüldüğünü aktaran Karaaslan, “Bugün ziyaret ederek son durumu yerinde görme imkânı bulduğumuz kütüphanemiz kullanıcı odaklı olarak dizayn edildi. Kütüphanemizde konferans salonu, fuaye alanı, koleksiyon odası, okuma araştırma salonu, çocuk kütüphanesi, Samsun kitaplığı bölümü ve süreli yayın bölümü olacak. Şehrin merkezinde bir noktada, eski kütüphanenin yerine inşa edilen kütüphanemiz, 7 gün 24 saat esasına göre hizmet verecek. Kütüphanemiz her yaş grubuna hizmet verebilecek konfora ve donanıma sahip. Kapasitesiyle de önemli bir birikime sahip olan kütüphanemizde son aşamaya gelindi. Çevre düzenlemesinin de tamamlanmasının ardından modern ve yeni kütüphanemiz inşallah gençlerimizin ve öğrencilerimizin uğrak mekânlarından birisi haline gelecek. 2 Devlet Üniversitesi ve kültür şehri misyonu ile Samsun’umuz yeni kütüphane ile bu alanda potansiyelini en iyi şekilde değerlendirecektir. Yeni kütüphanemiz, eski kütüphanenin yerine inşa edilmesiyle de hafızayı muhafaza edecek. Önümüzdeki dönemde de Millet Kıraathaneleri ile gençlerimize bilimsel ve fikirsel yönden hitap edecek yeni yatırımlarla şehrimizi buluşturmayı hedefliyoruz. Bizler çalışmalarımızla şehrimizi her yönüyle daha da geliştirmenin ve ileriye taşımanın gayretinde olacağız. Bu vesileyle Gazi İl Halk Kütüphanesi’nin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Karaaslan’a Gazi İl Halk Kütüphanesi ziyaretinde AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Emre Çakan, İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar ile Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İpekdal eşlik etti.