Sağlık ve Afiyet İçerisinde Bir Bayram Temenni Edyoruz


Sağlık ve Afiyet İçerisinde Bir Bayram Temenni Edyoruz

RizeBelediye Başkanı Rahmi Metin, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Metin mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Rabbimizin bizlere vermiş olduğu nimetlerden dolayı teşekkür ettiğimiz; birlik, beraberlik, cömertlik ve yardımlaşma duygularımızın en yoğun yaşandığı mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.

Milli ve kültürel değerlerimizin yoğun olarak hissedildiği bu özel günleri anlamına uygun bir şekilde yaşamak ve yaşatmak hepimizin üzerine düşen görevlerdendir.Bizler, kurban kesecek vatandaşlarımızın dini görevlerini yerine rahatça getirmeleri için gereken önlemlerimizi aldık ve Rize Belediyesi olarak hizmetinizde olacağız. Sizlerden ricamız; bu süreci pandemi tedbirleri kapsamında geçirmemize yardımcı olmanız ve olası kazalara karşı tedbirli davranmanızdır. Sağlık ve afiyet içerisinde kazasız, belasız bir bayram geçirmek en büyük temennimizdir.

Bu vesile ile hemşehrilerim başta olmak üzere bütün İslam âleminin Kurban Bayramı'nı kutlarken, Allah katında kurbanlarımızın makbul olmasını diler ve bayramın getirdiği barış, kardeşlik ve dayanışma ruhunun tüm dünyaya yayılmasınıCenab-ı Hak'tan niyaz ederim.”