Ordu’yu Güzelleştirecek Proje İhale Edildi


Ordu’yu Güzelleştirecek Proje İhale Edildi

Ordu’yu daha yaşanabilir bir kent yapma amacıyla çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi’nin, Altınordu ilçesinde gerçekleştireceği, 1. Etap Dış Cephe İyileştirme Projesi ihale edildi.

UYGULANACAK PROJE ANKETLE BELİRLENDİ

Atatürk Bulvarı’nın, Büyükşehir Belediyesi Durugöl Yerleşkesi ile Rus Pazarı Kavşağı arasındaki kısmında yapılacak dış cephe çalışmaları için farklı projeler hazırlanarak kamuoyu ile paylaşıldı. Hangi mimari projenin uygulanacağı ile ilgili Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden Uygulanacak projeyi tespit etmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden yapılan anketle oylamada beyaz renk ağırlıklı proje, Orduluların en çok beğendiği proje oldu.

ÇALIŞMALAR NİSAN’DA BAŞLIYOR

Uygulanacak mimari projenin anketle belirlenmesinin ardından çalışmalar hızlandırılarak proje ihale edildi. Şu an için dış cephe çalışması yapılacak bina sahiplerine gerekli tebligatların yapıldığı projede ihale sürecinin tamamlanması bekleniyor.

İhale süreci sonunda yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak, nisan ayı içerisinde çalışmalara başlanacak. Proje kapsamında bina ön cephelerinde mantolama, boya, süsleme olarak dikmeler, kat silmeleri, söve, zemin kat işyerlerinde alüminyum kompozit kaplama, doğrama ve merkezi sistem anten dönüşümü yapılacak. Ayrıca mevcut tabelalar da “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği”ne uygun hale getirilecek.

Altınordu 1. Etap Dış Cephe İyileştirme Projesi ile bina cephelerinin uyumu sağlanarak görsel bir kimlik oluşturulması ve Atatürk Bulvarı’na estetik bir görünüm kazandırılması amaçlanıyor.