Ordu’da Spor Tesislerinin Sayısı Artıyor


Ordu’da Spor Tesislerinin Sayısı Artıyor

Turnasuyu’nda yeni spor tesisi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelindeki sportif yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Gülyalı Turnasuyu Mahallesi’ne iki adet nizami futbol sahası ve bir adet spor tesisi yapılacak.

Başkan Enver Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak spora yönelik 87 milyon TL’lik yatırım yaptıklarına ve birçok yeni spor alanı oluşturduklarına vurgu yaparak, “Her yaştan insanımızın sportif faaliyetler içerisinde bulunmasını istiyoruz. Şimdiye kadar spor yatırımlarına ayırdığımız bütçe 87 milyon TL’yi buldu. Sporda birçok yatırımı hayata geçirdik ve yenilerini de yapmaya devam ediyoruz” dedi.

İKİ ADET NİZAMİ FUTBOL SAHASI YAPILACAK

Son olarak Gülyalı Turnasuyu Mahallesi’nde yapılacak saha ve tesislerin ihalesini gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, “Turnasuyu Mahallemize 60 m x 90 m ölçülerinde, iki adet doğal çim futbol sahası ve bir adet de tesis binası yapacağız. İhalemizi gerçekleştirdik ve yapım çalışmalarına başladık” diye konuştu.

2 bin 224 m² proje alanı üzerine inşa edilecek spor tesisinin taban alanı, 556 m² olacak ve bodrum kat, zemin kat, 1. ve 2. katlar olmak üzere toplam 4 kattan oluşacak. Tesis binası içerisinde 33 yatak kapasiteli dinlenme odaları (18 m², 30 m² ve 15 m²lik yatak odaları), kondisyon salonu, yemekhane, sauna, soyunma odaları, ofisler (11 m²), toplantı odası (16 kişilik), başkan odası, mescit, kulüp hoca odaları, yönetim seyir alanı, oyuncu aktivite salonu, yönetim odaları, çok amaçlı oda, buhar odası, tuvalet ve duşlar ile masaj odası ve revir bulunacak.

BÜYÜKŞEHİR TOPLAM 87 MİLYON TL’LİK SPOR YATIRIMI YAPIYOR

Ordu ili genelinde Büyükşehir Belediyesi, toplam 87 milyon TL’lik spor yatırımı gerçekleştiriyor. Bu yatırımlar arasında Altınordu Kent Park Tenis Kortları ve Sosyal Tesisleri, Altınordu Cumhuriyet Mahallesi Saha Yenileme ve Sosyal Tesisi, Altınordu Kentpark 3 adet futbol sahası, Gülyalı Turnasuyu Spor Sahası, Altınordu Kentpark Sporcu Fabrikası, Cumhuriyet Mahallesi Mini Futbol Sahası ve Sosyal Tesisi, Ulubey Güzelyurt Mahallesi Spor Tesisi, İkizce Spor Tesisi ve Kabadüz Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi gibi tesisler yer alıyor.