Ordu TSO VE ODÜ’den 2 İşbirliği Anlaşması


Ordu TSO VE ODÜ’den 2 İşbirliği Anlaşması

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) ve Ordu Üniversitesi (ODÜ) arasında Sanayi Odaklı Lisansüstü Tez İş Birliği ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği olmak üzere iki protokol imzalandı.

Ordu Üniversitesi Başkanlığında 3’cüsü düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı Ordu Ticaret ve Sanayi Odasında yapıldı.

Toplantıya Ordu Üniversitesi Rektörü Tarık Yarılgaç, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ordu Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, TKDK Ordu İl Koordinatörü Ethem Gözkonan, İş Adamı Necdet Gürsoy, Rektör Yardımcıları ve diğer Danışma Kurulu Üye Temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; “ Öncelikle sizleri odamızda ağırlamaktan son derece memnun olduk. Burada Ordu Üniversitemizle Sanayi Odaklı Lisansüstü Tez İş Birliği ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği olmak üzere iki protokol imzalayacağız. Odamız her zaman yapıcı işbirliklerin yapılması kanaatindedir. Biz de burada odamız ve üniversitemiz ile birlikte yapıcı bir protokole imza atmış olacağız. Bundan sonraki süreçte artık odamız ve üniversitemiz arasındaki bağ daha da kuvvetlenerek, özellikle sanayi alanında Ordu için yeni gelişmelere imza atacağız. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ve Ordu Üniversitesi birlikte hareket ederek Ordu için birlikte yol alacak. Ben şahsım ve odamız adına imzalanan iki protokolünde hem odamız, hem üniversitemiz hem de Ordumuz adına hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Toplantıda konuşan Ordu Üniversitesi Rektörü Tarık Yarılgaç; Ev sahipliğinden dolayı Ordu Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize hoş geldiniz diyorum. Ordu Üniversitesi belli bir mesafe kat eden bir üniversitedir. Yaklaşık bir haftadır Fatsa’da Deniz Bilimleri Fakültesi önderliğinde, 48 lider firmadan oluşan kariyer günlerini gerçekleştiriyoruz. Bu kadar büyük firmalar üniversitenin ve bölgenin gelişmesi için gelebiliyorlarsa bunlar çok değerli ve farkındalık oluşturacak işlerdir. Bunun biz tüm il genelinde de kabul görmesini, karşılık bulmasını arzu ediyoruz. Bugün toplantımızın esas gayesi danışma kurulunda sizlerin fikirlerini almak. Herkes üzerine düşen görevi alarak neler yapılması gerektiğine bakacağız.” diyen Yarılgaç sözlerine; “Başkan Şahin’in de belirtmiş olduğu gibi, kişi ve kurumların üniversitelere gelmesi gerekli. Başka türlü ne sanayinin, ne toplumun, ne de sosyal kültürel hayatın gelişmesi mümkün olmayacaktır. İmzaladığımız protokoller inşallah bunlara vesile olacaktır. Bir işin merkezinde bilim varsa, bilimin merkezi de üniversitelerdir. Üniversiteler üretecek, fakat üniversitelerle başta STK’lar olmak üzere, özel sektör temsilcileri, araştırma kuruluşları AR GE temsilcilikleri işbirliği yapmalıdır. Bunun için biz zaten çalışıyoruz. Bütün akademi personelimizin de esas gayesi budur. Ben bu vesileyle Üniversitemiz ve Ordu Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzaladığımız, Sanayi Odaklı Lisansüstü Tez İş Birliği ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği protokollerinin hem ilimize, hem de her iki tarafa hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlen, Danışma Kurulu Toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ve Ordu Üniversitesi arasında Sanayi Odaklı Lisansüstü Tez İş Birliği ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği protokollerinin imzalanması ile sona erdi.