Ordu Stadyumu İhale Edildi


Ordu Stadyumu İhale Edildi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 20 bin seyirci kapasiteli Ordu stadının ihalesinin gerçekleştirildiğinin müjdesini verdi. 102 milyon TL bütçeli projenin ihalesi için 6 kez Ankara’ya giderek konunun bizzat takipçisi olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, Ordu Stadı’nın 2016 yılında devletin yatırım programına alarak ihale ettiği tek stad olduğunu söyledi.

SÖZLER BİR BİR HAYATA GEÇİRİLİYOR

Başkan Enver Yılmaz, katıldığı ortak televizyon programında 30 Mart yerel seçimlerinde söz verdiği mega projeler arasında yer alan stadyumun ihalesinin gerçekleştirildiğini duyurdu. Sulu sistem, alttan ısıtmalı ve doğal çim saha olarak inşa edilecek projenin Ordu’ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Yılmaz, projenin 450 gün iş takvimi olduğunu ifade etti.

ORDUSPOR’A 450 BİN TL

Yapılacak projeyle Orduspor’un prestijli günlerine geri döneceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, Orduspor’a geçtiğimiz hafta 450 bin TL gönderildiğini ifade ederek, “Her daim yanında olduğumuz Ordusporumuza geçen hafta, 50 bin TL'si basketbol takımına verilmek suretiyle Devlet, Hükümet ve Belediye katkısıyla 450 bin TL gönderildi” dedi.

KARŞIYAKA’YA 3 ADET FUTBOL SAHASI

Amatör spor kulüplerine de müjde veren Başkan Yılmaz, “Stadın ihalesi gerçekleştirildi ve şimdi de amatör spor kulüplerimiz için modern spor sahaları ve kapalı alanları hizmete açacağız. Bu kapsamda, Karşıyaka’da yapımı devam eden tenis kortlarının hemen yanındaki alana biri çim ve ikisi sentetik olmak kaydıyla 3 adet saha yapacağız. Şubat ayı başından itibaren ihalesini gerçekleştirerek 3-4 ay içinde 3 adet futbol sahasını hizmete sunacağız. Amatör spor kulüplerimiz de modern tesislere kavuşmuş olacak” diye konuştu.

YENİ STADYUMDA YOK YOK

Yeni Ordu stadında; 105x68 m ebatlarında sulu sistem alttan ısıtmalı doğal çim saha, 4 adet sporcu soyunma odası, soyunma odalarından da ulaşılabilen her soyunma odası için ayrı ortalama 150 m2lik ısınma salonları, bay-bayan hakemler için ayrı soyunma odaları, sporcu revir ve doping odaları, ev sahibi ve misafir sporcular için ayrı mescit ve abdesthaneler, 100 kişilik basın toplantı salonu, sporcu ve protokol röportaj alanları, UEFA ve FİFA Federasyonu ve işletme ofisleri, 202 kişilik masalı ve masasız basın tribünü, basın fuayesinden ulaşılan basın çalışma salonu, tv-radyo canlı yayın odaları, panoramik stüdyo, protokol fuayesinden ulaşılan üç farklı protokol ağırlama salonu, 262 kişilik protokol tribünü, 1 adet başkanlık locası olmak üzere toplam 25 adet loca, kurumsal ve standart UEFA Club ve misafir seyirci olmak üzere farklı seyirci grupları için fuaye alanları ve bu alanlarda ulaşılabilen yeterli sayıda ıslak hacim, mescit, güvenlik ve farklı tribünlerde olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı ve aynı çekirdekli, saha ve deniz manzaralı 2 adet restoran alanı, ayrı çekirdekle ulaşılabilen bay-bayan soyunma odaları, vitamin bar ve dinlenme alanına sahip 2 adet antrenman salonu, bireysel antrenmanlar için 10 adet salon, 3 adet misafir seyirci ve 12 adet ev sahibi seyirci için bilet gişesi, 428 araçlık kapalı ve 126 araçlık açık olmak üzere toplam 554 araçlık otopark, 5 araçlık canlı yayın araç otoparkı, 11 araçlık engelli seyirci otoparkı, stadyumun farklı bölümlerinde 26 adet merdiven ve 16 adet asansör bulunuyor.

Ordu stadının tamamlanmasıyla birlikte, şehrin içerisinde bulunan ve kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yıkılacak olan 19 Eylül Stadyumu'nun bulunduğu alan ise meydan ve yeşil alan olarak hizmete sunulacak.