Nokia 7.1 Satışa Sunuluyor


Nokia 7.1 Satışa Sunuluyor

PureDisplay ekran teknolojisi, üstün tasarım ve ZEISS Optics ile geliştirilmiş görüntü kalitesine sahip yeni Nokia 7.1 tüketicilerin beğenisine sunuldu

İstanbul, 10 Ekim 2018 - Nokia telefonların evi HMD Global, yüksek kontrast, üstün netlik ve geliştirilmiş renklerle görüntüleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyan PureDisplay ekran teknolojisine sahip ilk akıllı telefon Nokia 7.1’i tanıttı. Göz kamaştırıcı bir tasarıma sahip olan Nokia 7.1’in HDR ekranı ve ZEISS Optics çift lensli arka kamerası kullanıcılara gelişmiş bir fotoğraf kalitesi sunmaya hazırlanıyor.

Dünya çapında izlenen videoların neredeyse üçte ikisinin mobil cihazlarda[i] görüntülendiğini vurgulayan HMD Global'in Üst Düzey Ürün Yetkilisi Juho Sarvikas, “Televizyonlarda HDR içeriklerin yaygınlaşması ve benimsenmesiyle tüm ekranlarda da aynı oranda yüksek kaliteli deneyim beklentisi oluşuyor. Bu beklentiden yola çıkarak, hareket halindeyken mobil video görüntüleme deneyimini mükemmel HDR videolarla bir üst seviyeye taşıyan PureDisplay ekran teknolojimizi tasarladık. Bununla birlikte eşsiz ekran teknolojisi ve etkileyici tasarımı, mükemmel bir fotoğraf deneyimi için bir araya getirdik. Bir kez daha kullanıcının sahip olabileceği eşsiz ve üstün bir deneyim sunmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Puredisplay Ekrana Sahip İlk Nokia Akıllı Telefon

PureDisplay ekran teknolojisine sahip ilk Nokia akıllı telefonu olan Nokia 7.1, HDR kalitesinde sunduğu içerikleriyle etkileyici bir görüntüleme deneyimi yaşatıyor. Daha yüksek kontrast (1.000.000:1 dinamik kontrast oranı) ve üstün netlik sayesinde cihaz hem aydınlık hem karanlık alanlarda büyüleyici canlı renklerin yanı sıra detayları da ortaya çıkarıyor. Aynı zamanda HDR10 özelliğini destekleyen akıllı telefon, kullanıcıların çektikleri videoları bir üst seviyeye taşıma imkanı sağlıyor. İster parlak gün ışığında ister loş bir odada, oyun oynarken ya da video izlerken keskin ve parlak Full HD+ 5,84 inç ve 19:9 oranına sahip ekran, parlaklık ve kontrastı ortamın ışıklandırma koşullarına göre otomatik olarak ayarlıyor. Böylece içeriği parlak gün ışığında bile canlı bir şekilde görmek mümkün hale geliyor.

Her koşulda mümkün olan en iyi ekran kalitesini sunmak için saniyede milyonlarca piksel işleyen özel 16 bit motor sayesinde Nokia 7.1, tüm videolarda gelişmiş ekran deneyimi yaşatıyor. Cihaz, HDR içeriklerin akışını rahatlıkla sağlayabilmek için performansta büyük bir artış sağlayan Qualcomm® Snapdragon™ 636 Mobile Platform’dan güç alıyor. Bu platform, ses ve videoların tadını daha uzun süre çıkarabilmek için daha verimli bir pilin yanı sıra birinci sınıf bir grafik performansı da sunuyor. USB type-C hızlı şarj yuvası, işlerin hızlı ve kolayca devam edebilmesi için pili 30 dakika[ii] içinde yüzde 50'ye kadar şarj ediyor.