OMÜ' de Ayvacık İlçesi Resim Sergisi


 OMÜ' de Ayvacık İlçesi Resim Sergisi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Ayvacık Belediyesi işbirliği ile 29 Ekim Salı günü İlçede Foto-Maraton etkinliği düzenleyerek kültür ve fotoğraf gezisi gerçekleştirdiler.

İlçenin doğal güzelliklerini fotoğraflandıran İletişim Fakültesi öğrencileri çektikleri doğa fotoğraflarını Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kurupelit Kampüsü Yaşam Merkezinde Yeşilin Elli Beş Tonu etkinliği kapsamında resim sergisi açarak doğaseverlerle buluşturdular.

Ayvacık  Belediyesi işbirliği ile ilçenin doğal güzelliklerinin tanıtılmasına yönelik düzenlenen resim  sergisine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör  Vekili Prof. Dr. Vedat Ceyhan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Emin Kasap, Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Belediye Meclis Üyeleri, OMÜ İletişim Fakültesi Öğrencileri ve vatandaşlar katıldı. 

Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin öncülüğünde gerçekleştirilen Foto Maraton etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

“Öncelikle bizlere bu imkânı sağlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi yönetimi ve hocalarına teşekkür ederiz. Saklı Cennet Ayvacık’ı saklandığı yerden çıkaracağız, Ayvacık’a gelen ve çok kısa bir zaman içerisinde böyle bir ortamı hazırlayan geleceğimizin teminatı olan gençlerimize çok teşekkür ediyorum.

Göreve geldikten sonra turizm bizim dilimizden düşürmediğimiz bir kelime oldu. Doğal güzellikleri ile ilçemiz önemli bir turizm noktası olma açısından gerekli donanıma sahiptir. Bu alanda yapacağımız çalışmalarımızla ilçemizin tanıtılmasına katkı sağlamanın dışında hem geliştirmeyi hem de ekonomik yönden kalkındırmayı hedefliyoruz. İlçemizde turizm ile birlikte istihdamı nasıl sağlarızın peşindeyiz. Turizmdeki gelişmişlik ekonomideki kalkınmanın ön koşuludur. Turizmle canlanmış bir Ayvacık, istihdam sağlayan bir İlçe haline gelecektir. İlçemizde ve İlimizde turizmin gelişmesi adına belediye olarak elimizden gelen bütün koşulları sağlayacağımızın bilinmesini istiyorum. Bizlere bu konuda katkı sağlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerimize, hocalarımıza ve emeği geçen herkese ilçem adına tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.