Samsun İnşaat Fuarı Sektörü 4. Kez Buluşturuyor


 Samsun İnşaat Fuarı Sektörü 4. Kez Buluşturuyor

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON), TMMOB Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve KOSGEB’in destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanan SAMSUN İNŞAAT 4.Yapı, İnşaat Malzemeleri, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı, 22 - 25 Mart 2018 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Fuar öncesinde, Serra Otel'de bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Tüyap Samsun Bölge Müdürü Server Seçer, Samsun TSO Genel Sekreter yardımcısı Necmi Alıç, Makine Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ, İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü, Mimarlar Odası Samsun Şube Başkanı İshak Memişoğlu da katılarak fuar ile ilgili kısa birer konuşma yaptılar.

Tüyap Samsun Bölge Müdürü Server Seçer;

İnşaat Sektörü, Samsun’ da Yükselmeye Devam Ediyor

“Bu yıl dördüncüsü düzenlenen fuarı, geçtiğimiz yıl sektör mensubu 35000' e yakın ilgili ziyaret etti. Bu yıl da ülke genelinden, inşaat sektörü ve bağlı sektörlerde faaliyet gösteren, ürün ve hizmet alımı yapacak olan on binlerce ziyaretçinin, Samsun 4. İnşaat Fuarı’ nı ziyaret etmesini, verimli ticari anlaşmalar yapmasını bekliyoruz. Samsun İnşaat Fuarı, mühendis, mimar ve sektörde faaliyet gösteren tüm profesyonellerin her yıl sektörel buluşma adresi olma yolunda hızlı gelişimini sürdürmektedir” dedi.

Tek Çatı Altında İş Görüşmeleri ve Ticari Fırsatlar

Her yıl olduğu gibi İnşaat sektöründeki yenilikleri, profesyonel ziyaretçiler ile buluşturan Samsun İnşaat Fuarı, bu yıl da tek çatı altında 2018’e özel ürün ve hizmetleri, yeni teknolojileri ilgililer ile buluşturacaktır. Müteahhitler, mühendisler, mimarlar, iç mimarlar, şehir plancıları, sektörde faaliyet gösteren özel şirketlerin yöneticileri, özel ve kamu kurumlarının satın alma yöneticileri fuara gelerek tüm ürünleri inceleme ve proje süreçleri için önemli iş bağlantıları kurma imkanına sahip olacaklardır.

Bölge Belediye Başkanları ve İl Özel İdareler Fuarda Buluşuyor

Seçer; “Fuarımız; şehirlerimizin alt yapı ve üst yapı ihtiyaçları için gerekli ürün ve ekipmanları içermektedir. Bu sebeple Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından komşu illerin Belediye Başkanları ve İl Özel İdare Genel Sekreterleri açılışımıza davet edilmiştir. Katkılarından dolayı kendisine şükranlarımızı sunarız” dedi.

3 Ülkeden 100 ' ü aşkın İş Adamı Samsun 4.İnşaat Fuarı’ nda

Bu yıl, Tüyap’ın yurt dışı ofisleri aracılığıyla organize edilen, İran, Irak ve Gürcistan' dan 112 iş adamı, fuarda stant açan üretici firmalarımız ile ticari bağlantılar kurmak için Samsun 4.İnşaat Fuarı’na gelecekler.

Sektörel Paneller ile Mühendisler Samsun’ da Buluşuyor

Samsun 4.İnşaat Fuarı’nda TMMOB İnşaat Mühendisleri, Makina Mühendisleri ve Elektrik Mühendisleri Samsun Şubelerinin desteği ve işbirliği ile hazırlanan paneller ile Bölge ve ülke genelinden panele katılacak mühendis ve mimarlar ile sektör sorunları görüşülecek.