Derecik Halı Saha Coşkulu Bir Törenle Açıldı


Derecik Halı Saha Coşkulu Bir Törenle Açıldı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Derecik’te yapımı tamamlanan halı sahayı, altyapı oyuncularının yetiştirilmesine katkı vermek amacıyla Samsunspor’a devretti.

Özellikle son dönemlerde gençlere ve bayanlara yönelik hizmetlerde gaza basan İlkadım Belediyesi, Samsun’un en büyük markalarından biri olan Samsunspor’a destek olmak için, Derecik Mahallesi’nde yeni yapılan halı sahayı kulübe bağışladı.

“BAŞKAN TOK SAMSUNSPOR’UN HER ZAMAN DESTEKÇİSİ”

İlkadım Belediyesinin her zaman Samsunspor’a destek verdiğinin altını çizen Samsunspor Başkan Yardımcısı Ömer Çoruh, “Her zaman Samsunspor’un yanında olduğunu hissettiğimiz İlkadım Belediyesi ve başkanımız Erdoğan Tok’a, katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 “BURADAN SAMSUNSPOR’A FUTBOLCULAR YETİŞECEK”

Devredilen tesis ile Samsunspor’a genç futbolcu yetiştirmede destek olacakları ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “İlkadım ilçesinde özellikle gençlere ve kadınlara yönelik projelere büyük önem veriyoruz. Çok kısa bir sürede 10 tane halı sahayı hizmete sunduk. Çocuklar için 43 tane park yaptık. Türkiye’nin en büyük gençlik merkezinin açılışını gerçekleştirdik. Derbahçe’de bulunan stadyumumuzu da YABPA’ya devrettik. Bugün Derecik Mahallesi’nde açılışını yapacağımız halı sahayı da Samsunspor’a devredeceğiz. Samsunspor bu şehrin markası ve bizim için çok önemli. Bu açıdan Samsunspor’un altyapısını oluşturacak çocuklar bizim için büyük önem arz ediyor. Burada artık Samsunspor’un altyapısını oluşturacak çocuklarımız yetiştirilecek. Buradan yetişecek çocuklar önümüzdeki yıllarda Samsunspor’un A takımında oynayacak inşallah” diye konuştu.

Açılış programı konuşmaların ardından açılış kurdelesinin kesilmesiyle devam etti. Açılışı gerçekleşen halı sahada ilk şutu Başkan Erdoğan Tok çekerken, kalede ise Samsunspor’un kalecisi Furkan Köse yer aldı.