Bir Kültür Yeniden Hayat Buluyor


Bir Kültür Yeniden Hayat Buluyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, halkın sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak projelerinden biri olan "Millet Kıraathanesi" Ordu’da da hizmete sunuluyor.

Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi, “Millet Kıraathanesi” projesini birlikte hayata geçiriyor. Başkan Engin Tekintaş yaptığı açıklamada, ilk Millet Kıraathanesi’nin Altınordu ilçesinde Cuma gününden itibaren hizmete açılacağını belirterek “Kıraathane kültürümüz yeniden hayat buluyor” dedi.

7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 16 Kasım Cuma günü saat 14.00’te Altınordu ilçesi Akyazı Mahallesi Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek törenle hizmete girecek olan Millet Kıraathanesi’nin açılışına tüm vatandaşları davet ederken, “Kıraathane kültürümüz yeniden hayat buluyor. Yaklaşık 90 bin kitap ve 200 kişi kapasiteye sahip Millet Kıraathanesi, ders çalışan öğrencilerden, araştırma yapmak ve kitap okumak isteyen vatandaşlara hitap edecek. Kıraathane çalışma odası, kafeteryası, sohbet odası, günlük yaygın ve yerel gazetelerle 7 gün 24 saat hizmet verecek. Açılışımıza tüm halkımız davetlidir” diye konuştu.