Başkan Göksel’den Öğretmenler Günü Mesajı


Başkan Göksel’den Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Göksel, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe toplu olarak çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerinin; vatan sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev üstlenmişlerdir. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik sıfatının verildiği 24 Kasım'ı, 1981 yılından itibaren 'Öğretmenler Günü' olarak aynı gururla kutlamaya devam ediyoruz. Öğretmenlerimizin ülkemizin dört bir yanında nasıl fedakarca görev yaptıklarını görüyoruz, biliyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi uğruna verdikleri emekleri büyük bir takdir ve şükranla karşılıyoruz. Milletçe öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz. Hükümet olarak, eğitim alanında Cumhuriyet tarihinin en köklü ve en kapsamlı yatırımlarını gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde öğretmenlerimizin hayat standartlarının daha da iyileştirilmesi için çalışmalarımız sürecek.

Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor, görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum..