Ayvacık İlçe Jandarma Komutanının Veda Yemeği


Ayvacık İlçe Jandarma Komutanının Veda Yemeği

Ayvacık İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Eren Yüksel İlçe protokolüne  Dereiçi  Restoran da iftar yemeği vererek ilçede bulunduğu görevinden ayrılması sebebi ile veda etti.

Veda yemeğine İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Belediye Başkanı Mustafa Belur, Çarşamba Cumhuriyet Savcısı Özgür Yalçın, Salıpazarı İlçe Jandarma Komutanı J. Kıdemli Başçavuş Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Aksoy, Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Güler, Refahittin Şencan, İlçe Müftüsü Hadi Keskin, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Yılmaz Ersoy, Ali Yiğit, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Mahalle Muhtarları,  İlçede görevli Türk Silahlı Kuvvetleri personelleri , Belediye Yazı İşleri Müdürü Fedai Altıkat, İlçe Kamu Kurum ve Kuruluşları Müdürleri ve esnaflar katıldı.

Yemek sonrası  ilk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Mustafa Belur ‘’  5 yıldır bizlerle beraber İlçemizde Jandarma Komutanı olarak hizmet veren Yüzbaşımız Eren Yüksel’in veda yemeğinde bir araya geldik. Bizler 5 sene boyunca değerli Komutanımızla güzel bir çalışma örneği yaşadık. Komutanımız ilçemizde bizlerle asgari komutanı olarak değil bir çözüm ortağı olarak görev yaptı. İlçemize yaptığımız çalışmalarda Jandarma Teşkilatı bu çalışmaların neresinde olabilir çözümünde olan sıra dışı bir Jandarma Komutanı idi. Değerli Komutanımız Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir mensubu olmasının yanı sıra bana göre bir devlet adamıdır. Allah hepimize ilçemizdeki görevimizi tamamladıktan sonra giderken devlet adabı ile gururlu ve onurlu bir şekilde tamamlayarak gitmemizi nasip etsin. Değerli Komutanımız pırıl pırıl hizmet geçmişi ile bizlerle beraber oldu. İlçemizde görev yaptığı 5 sene boyunca vermiş olduğu hizmetlerden dolayı hepimizin adına kendisine teşekkür ediyor bundan sonraki hayatında başarılarını katlayarak daha ileriye götüreceğine inanıyorum”  dedi Eren Yüksel’e ilçeye yaptığı özverili hizmetlerinden dolayı  teşekkür plaketi takdim etti.

Daha sonra konuşma yapan İlçe Jandarma Komutanı  Eren Yüksel, yemeğe katılanlara teşekkür ederek;  “Saklı Cennet diye nitelendirdiğimiz bu güzel ilçenin benim için bambaşka bir yeri var. Benim ikinci memleketim burasıdır. Bu güzel ilçede görev yaptığım süre içerisinde kurum amirleri ile muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla her zaman iyi bir iletişim kurmaya gayret ettim. Türk Silahlı Kuvvetlerinin sadece asker yüzünü değil her zaman Türk Milletinin hizmetinde olan onlara sahip çıkarak destek olan şefkatli yönünü hissettirmeye çalıştım ve bunu başarabildiğimi düşünüyorum. Bu ilçedeki misyonumuzu İlçe Jandarma Komutanı olarak tamamladım inşallah bundan sonra farklı kulvarlarda bu güzel ilçeye hizmet etmeye devam edeceğim. Bu veda yemeğine gelerek beni onurlandırdığınız için 5 yl boyunca desteğinizi, arkadaşlığınızı dostluğunuzu esirgemediğiniz ve gönlünüzü açtığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ayvacık Kaymakamı Can Kazım Kuruca duygu dolu bir an yaşadığını dile getirerek, “Görev yaptığım süre içerisinde kendisi ve silah arkadaşları ile beraber ilçemize hizmet etmeye çalıştık. Beraber çalıştığımız bütün arkadaşlarımız adına Ayvacık halkı adına ve şahsım adına Yüzbaşımıza teşekkürü borç bilirim. Bundan sonra da başka imkanlarla, başka sıfatlarla belki başka yerlerde yine milletine hizmet etmeye devam edecektir. İnşallah bundan sonrası onun için, ailesi için güzel ve hayırlı bir gelecek olur” diyerek Eren’e hazırlamış olduğu plaketi taktim etti.