Altyapı ve Üstyapı Çalışmalarına Büyük Önem Veriyoruz


Altyapı ve Üstyapı Çalışmalarına Büyük Önem Veriyoruz

Giresun Belediyesi şehir genelinde alt ve üstyapı çalışmalarına belirli program dâhilinde devam ediyor.

Giresun halkına daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek için mesai saati gözetmeksizin belediye ekipleri farklı alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. Belediye tarihinde alt ve üstyapıya en büyük yatırım son 9 yılda yapıldı. Şehir genelinde bulunan 28 mahalle ile tüm cadde ve sokaklarda ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli çalışmalar yapıldı. Altyapısı yapılmayan hiçbir cadde ve sokağın üstyapısına başlanılmadı. Şehir genelinde tüm yollarda asfalt, beton ve parke döşeme çalışmaları yapıldı. Önceki yıllarda asfalt çalışması yapılan yollarda, yeni yapılan doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulan bölümler yenilendi.

Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Çözüm Koordinasyon Birimi tarafından geçtiğimiz 2017 yılı içinde yapılan çalışmalar değerlendirildi. 

“ALTYAPIYA BÜYÜK YATIRIM”

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Kanalizasyon İşleri Şefliği tarafından 4100 metre kanalizasyon ile yağmursuyu hattı yapıldı. Kanal temizleme aracı ile şehir genelinde bulunan ana kolektör hatlarının rutin temizlikleri tamamlandı. Yine rutin olarak yağmur suyu kanal ve ızgaralarının temizlikleri de yapılarak yağışlı havalarda meydana gelebilecek tıkanıkların önüne geçildi. Su Şefliği tarafından 5500 metre yeni su şebeke hattı döşendi. Mevcut hatlarda ise ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitli bakım ve onarımlar yapıldı. Gaziler Mahallesi’ne 100 metreküp içme suyu terfi merkezi ile su deposu yapılarak hizmete açıldı. Şehrimizin ileriye dönük içme suyu sorunu yaşamaması için erken önlemler alınarak 2 adet yeni su kuyusu açma çalışmalarına başlandı.

“ÜSTYAPIYA ÖNEM VERİYORUZ”

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından şehrin farklı noktalarında üst yapı çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamda yıl içinde 20.000 ton asfalt, 8000 metreküp yol betonlama, 11.000 metreküp taş duvar, 500 metre perde duvar, 600 metre menfez, 3000 metre yol açma, 1100 metre ferforje, 120.000 metreküp parke yol ve kaldırım, 500 metre merdiven ve 2 yeni muhtarlık binası yapıldı. Alternatif bağlantı yolları açılarak vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.

“ACİL EKİP İŞBAŞINDA”

Ayrıca Çözüm ve Koordinasyon Birimine bağlı Acil Ekip tarafından da 2450 metre yeni kaldırım, 2100 metre yol betonlama, 900 metre demir korkuluk, 2750 metrekare parke, 1250 metrekare duvar peyzajı, 1550 metre baskı beton ve 11 farklı yerlerdeki merdivenin yapım ve onarımı gerçekleştirilirken, 5 okul ve 4 caminin çevre düzenlemesi yapıldı.